Čekání na smrt

Sis

před 2 lety a 10 měsíci

pro Landyka. V souvislosti s léčbou rakoviny plic jsem narazila na tyto stránky http://cyberknife.fno.cz/cs/pribehy
Jsou tam příběhy pacientů - viz níže jeden zkopírovaný.
Dlouholetý boj Vážení čtenáři,

Rád se s vámi podělím o zkušenost s léčbou rakovinových nádorů v mých plicích na onkologické klinice FNO u primáře MUDr. Davida Feltla. Bydlím v Praze, je mi 58 let, jsem 33 let ženatý a mám dvě dospělé děti. Většinu své pracovní kariéry jsem pracoval v manažerských pozicích. V roce 2003 mě byla sdělena diagnóza rakovina tlustého střeva a konečníku. Léčby se ujala Thomayerova nemocnice v Praze - onkologie MUDr. Kupec Martin a chirurgie Doc. MUDr. Vladimír Visokai, Ph.D.

Naprosto se mi změnil můj dosavadní život, přesto jsem za podpory celé rodiny a přátel začal bojovat. Bohužel po první operaci přišla v roce 2004 metastáze do jater a po operaci se tato situace opakovala znova v roce 2005. Opět operace a vše co je s tím spojené (chemoterapie apod.). V roce 2007 se objevily metastáze na plicích a proběhla první oboustranná operace plic – MUDr. Hytych Vladislav. V roce 2008 se bohužel situace opakovala a proběhala druhá oboustranná operace plic. Po těchto operacích zbývalo z plic již tak málo, že další chirurgická operace by nebyla možná z důvodu malé kapacity zbývajících plic. Od první operace jsem se musel naučit žít s vývodem tlustého střeva (kolonoskopie) a s negativními stavy po absolvování pravidelných chemoterapií. Stále jsem však pracoval a snažil se žít aktivním pohodovým životem.

Na začátku roku 2010 se však můj život zhroutil neboť, rakovina opět udeřila v plicích a ani nasazení té nejmodernější léčby (biologická) se nedařilo nádory porazit. V pravé plíci byly dva nádory o průměru 3,5 cm a v levé asi 10 malých roztroušených nádorů. Sdělení mých ošetřujících lékařů bylo pro mě zdrcující, neboť operace, již vzhledem ke stávající kapacitě plic a velikosti nádorů, byla více méně nemožná. Po celou dobu léčby jsem konzultoval svůj zdravotní stav jak s domácími kapacitami, tak i s lékaři v USA. Po celou dobu byli s mojí léčbou v ČR za jedno s místními lékaři a ani v USA v tomto stavu operaci nedoporučovali.

V této pro mě beznadějné situaci jsem na začátku roku 2010 zachytil informaci o novém přístroji - kybernetický nůž v ostravské fak. nemocnici na onkologii u přednosty MUDr. Davida Feltla. Měl jsem informace pouze z novin a televize. Z lékařů tento způsob léčby nikdo neznal, naopak lékaři z USA toto řešení doporučovali, bude-li to možné. Spojil jsem se s primářem MUDr. Davidem Feltlem a on mě velmi ochotně objednal na první konzultaci. V té době ani tým lékařů v Ostravě neměl s provozem a vlastními výsledky velké zkušenosti, neboť přístroj byl krátce v provozu a nebylo ani v tak krátké době možné porovnat výsledky léčby. Přesto mě pan primář vyslechl a ač mé nádory byly opravdu velké, dal mi naději, že udělají pro můj život maximum.

Seznámil mě podrobně se způsobem vyšetření a následné léčby. Pochopil jsem, že kybernetický nůž je robot, který ze svého pohyblivého ramene vysílá svazek paprsků na předem zaměřená cílová místa. Během ozařování nedochází k poškození zdravé tkáně. Než však dojde k záření, musí stroj nádory zaměřit a vyhodnotit, zda je možné nádory ozářit. Jedná se zejména o nádory prostaty, jater, plic, slinivky, mozku a míchy. Nedovedete si představit, jak jsem netrpělivě čekal na zaměření a jeho výsledek. Naštěstí vyhodnocení dopadlo dobře a tak jsem absolvoval ozařování, které probíhalo v týdenních cyklech, vždy 1,5 hodiny. Jedná se o zcela bezbolestný zákrok, kde pacient leží na lůžku oblečen a přístroj ozařuje předem naprogramovaná místa. Po ukončení zákroku jsem jel vždy do Prahy, kde jsem normálně prožíval denní režim.

Po ukončení cyklu ozařování jsem měsíc odpočíval a pak jsem docházel na přeléčení chemoterapií. Po třech měsících jsem přijel do Ostravy na kontrolu a výsledek byl výborný, oba ty velké nádory v pravé plíci byly zlikvidovány. V levé plíci bohužel nádory zůstaly a vzhledem k jejich velikosti a umístění nešly touto metodou odstranit. Pan primář Feltl mě však ujistil, že budeme vše sledovat a pokud dojde k pozitivní změně, zákrok zopakuje. Dále jsem docházel v Praze na chemoterapie a doufal v další malý zázrak. Mezitím se mi zhoršilo dýchání v důsledku dalšího snížení dýchací kapacity. Další kontrola proběhla v Ostravě nedávno a pan primář mi sdělil, že došlo k významné změně a nádory v levé plíci se spojily a tak bude-li to možné a plíce to udýchají, tak tento nádor opět ozáří letos v srpnu.

Rád bych touto cestou chtěl poděkovat všem lékařům, kteří celých 8 let se mnou bojují a dávají mě a mé celé rodině další naději. Přístroj CYBER KNIFE je dalším nenahraditelným zázrakem v boji proti zákeřné nemoci. Neváhejte využít vynikajících kvalit ostravského kolektivu lékařů, který má s přístrojem vynikající výsledky.S úctou k lékařské vědě pacient Richard Novotný.

Zkuste se všeci s nádory na výše uvedené stránky podívat. Přeji Vám, aby to pro Vás v souvislosti s léčbou bylo přínosné....

Všechny zdraví

Sis

 

Sis

před 2 lety a 10 měsíci

Dovoluji si ještě předat informace o CyberKnife,
pokud by to někoho z Vás zajímalo....

Co je možné léčit pomocí CyberKnife?

CyberKnife je vhodný pro nádorová ložiska, která jsou velikostí malá a jejichž počet je rovněž malý. Indikací jsou mozkové nádory a metastázy, malé nádory plic, páteře, slinivky, jater, prostaty. Pomocí CyberKnife lze léčit i některá nezhoubná onemocnění jako jsou arteriovenosní malformace (AVM) nebo neuralgie trojklanného nervu nezabírající na léky.

Jak zjistím, že je tato léčba vhodná pro mě?

Pokud chcete vědět, zda je tato léčba vhodná právě pro Vás, kontaktujte naše centrum denně mezi 16-17 hod. na telefonní lince 737 208 148 nebo přes e-mail: cyberknife@fno.cz

 

landyk

před 2 lety a 9 měsíci

Sis
děkuji za informaci o Cybernetické lečbě. Hned jsem se na ní informoval.Ale bohužel jsem byl již ozařován ve Vinohradské nemocnici.Dále již ozařován být nemohu.
Jste moc hodná a ještě jeodnou moc dík!!!
landyk

 

landyk

před 2 lety a 7 měsíci

nyní mě na CT zjistili, že se nádor opět začal šířit. Nasadili mě biochemoterapii.Bohužel vše pokračuje jak mě předpověděla. pí lékařka. Stojí to za starou belu. Držte mě prosím palce. děkuji. Landyk

 

Zítra ráno bude opět dnes

před 2 lety a 7 měsíci

Milý landyku - zde přikládám odkaz na léčbu prosbou, kterou požádáš nad odbrazem Panny Marie Skákavé o navráceni Tvého zdraví do normálu. Mám s tímto obrazem velmi dobré zkušenosti, tak zkus i Ty.
http://www.novinky.cz/kultura/253047-panenka-skakava-se-vratila-na-zed-klastera-v-teple.html

 

landyk

před 2 lety a 7 měsíci

děkuji.poprosil jsem
landyk

 

janina

před 2 lety a 7 měsíci

Mráz mi šel po zádech , když jsem si přečetla příběh pacienta s rakovinou, který zkopírovala Sís.
Je vidět, že člověk vydrží moc.
Byla jsem poprosit o zdraví Pannu Marii v Medžugoriji.

 

landyk

před 2 lety a 4 měsíci

už jsem tu dlouho nebyl. Moc vám všem děkuji za podporu.chci jen napsat, že ještě JSEM. absolvuji další chemoterapii(již třetí řadu), ale špatně jí snáším. Je mě po ní stále blbě a mám otoky nohou.špatně se mě chodí, ale bojuji!!!!!
hlavně díky mé milované a trpělivé manželce. všechny vás zdravím a též Vám držím PALCE!!!!!!!!!!

 


<< předchozí | 1 | 2 | 3 |


Vložit nový příspěvek do diskuse
Čekání na smrt
Nejprve se prosím přihlašte, přispívat do diskuzí mohou pouze registrovaní uživatelé.


Zpět na kategorii: